Hükümetimizin Hayvan Sevgisi!

Hükümetimiz ve onun sadık takipçileri arasında hayvan sevgisinin ne denli yaygın olduğunu Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Cakarta gezisi vesilesiyle hatırladım.

Şimşek, Cakarta'da şeker mi şeker bir kaplan yavrusuyla kameralara poz verirken aklıma hemen eski AKP'li Başbakan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Kenya'ya yaptığı gezi sırasında sevdiği sevimli çita geldi. Sayın Gül bu gezide safariye katılmış, bir sürü vahşi hayvanın yaşadığı doğal parklarda fotoğraf çekmişti. Fakat çektiği hiçbir poz, kendisinin aşırı sevimli bir çitayla verdiği poz kadar güzel olmadı!
AKP'li kurmayların engellenemez hayvan sevgileri kimi zaman aynı sevimli sonuçları vermiyor tabi. Hatırlarsınız, "İsyankar At Cihan" Başbakan Tayyip Erdoğan'ı sırtından atmıştı! Şimdi o isyankar atın adına kurulmuş feysbuk grupları, youtube hesapları rahmetli atın anısını yaşatmakta.
Fakat biraz araştırınca Sayın AKP'lilerin hayvan sevgilerinin de sahte demokratlıkları kadar "fake" olduğunu anlıyorsunuz! "Bayram" değil, seyran değil fakat AKP'li kimi il- ilçe örgütleri şehirlerine gelen AKP'lileri karşılamak için onlarca koyun, koç, deve vs. kurban ediyorlar. Bunlar da aşağıdaki gibi kimi zaman objektiflere yansıyor: (Bir de apronda deve olayı vardı değil mi? Neyse...)

Son olarak da Sayın Başbakanımızın kedi sevgisinden bahsedelim! Malum kedi, nankör olarak anılan bir hayvan. Neden olduğunu bilmiyorum, ben bir nankörlüklerini görmedim. Fakat Tayyip Bey görmüş olacak ki kedilerle kendi adı ya da görüntüsünün bir araya gelmesinden özellikle kaçınıyor olsa gerek. Bakın, bizi rezil etmekten başka hiçbir şeye yaramamış olan davaya neden olan karikatür Tayyip Bey'in kedilerle olan münasebetini kanıtlıyor olsa gerek!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Burjuvazinin Gizemli Çekiciliği Üzerine